Isänpäivälahjat
Anna koodi DAD20 kassalla ja saa 20% alennusta kaikista isänpäivälahjoista. Alekoodia ei voi yhdistää muihin tarjouksiin.
Puinen leikkuulauta kaiverruksella, pähkinä – Rakastan sinua
€108Miesten kylpytakki & flanellipyjama nimellä, tummansininen
€121Olkalaukku & kokouskansio nimellä, konjakki
€100Tummansininen matkalaukku & ruskea toilettilaukku nimellä – Lounge
€131Miesten kylpytakki & toilettilaukku nimellä, hiekka/musta
€113GANT-rannekello kaiverruksella - Hammondsport G168005
€321Viskilasi kaiverruksella – Lausahdus
€27Miesten matkalaukku & olkalaukku, musta
€181Termosmuki nimellä, musta – Rakastan sinua
€33Miesten kylpytakki & toilettilaukkunimellä, tummansininen/ruskea
€113Iso kellolaatikko nimellä, musta – Lounge
€79Miesten neulottu pipo & kaulaliina nimellä, tummansininen/ruskea
€40- Useita valintoja
Avaimenperä kuvalla – Lounge
€28 Olutkori isälle
€50- Useita valintoja
Pyyhesetti, jossa 4 pyyhettä, 1 tuoksukynttilä & 1 huonetuoksu, tummansininen
€140 Lentolaukku ja matkalaukku - Tummansininen
€217GANT-rannekello kaiverruksella – Greenfield G202002
€301- Useita valintoja
Kylpytakki nimellä & whiskylasi
€97 Putkikassi & magneettinen vesipullo nimellä, musta
€83GANT-rannekello kaiverruksella – Eastham G161020
€250Olutkori nimellä
€50Miesten flanellipyjama nimellä, tummansininen
€58Grillipihdit nimellä
€30Miesten pyjama & toilettilaukku nimellä, tummansininen/konjakinruskea
€95- Useita valintoja
Kylpytakki nimellä, hiekka
€87 Kokouskansio & termosmuki nimellä, musta
€70GANT-rannekello kaiverruksella - Eastham G161009
€270Esiliina nimellä – BBQ King
€74Puinen leikkuulauta kaiverruksella, pähkinäpuu – Lounge
€108Olkalaukku & kokouskansio nimellä, ruskea
€100Termosmuki nimellä, sininen – Rakastan sinua
€33- Useita valintoja
Pyyhkeet nimellä, 2 kpl
€53 Gant-rannekello kaiverruksella – Park Hill Day Date G121005
€280Passikotelo, matkalaukkutägi & toilettilaukku nimellä, konjakinruskea – Lounge
€70Passikotelo, matkalaukkutägi & toilettilaukku nimellä, musta – Lounge
€70Kylpytakki nimellä, tummansininen
€87Viinilasi kaiverruksella – Hunting
€30- Useita valintoja
Matkalaukku, matkalaukkutägi ja passikotelo – Lounge
€151 Puinen tarjoilulauta kaiverruksella, tammi – Rakastan sinua
€79Olutlasi kaiverruksella – Sydän
€30- Useita valintoja
Pyyhesetti, jossa 2 pyyhettä & 1 joulupallon muotoinen tuoksukynttilä, tummansininen
€70 GANT-rannekello kaiverruksella - Park Hill III IGP, G105009
€270Passikotelo, matkalaukkutägi & toilettilaukku, ruskea – Lounge
€70- Useita valintoja
Avaimenperä nimellä – Lounge
€27 Viikonloppulaukku & toilettilaukku, musta – Lounge
€131Global-veitsi kaiverruksella, kokkiveitsi G-2 20 cm
€116GANT kello Kaiverruksella - Gant Park Hill Day-Date II G121003
€250Olkalaukku & kokouskansio nimellä, musta
€100Puinen leikkuulauta kaiverruksella, tammi – BBQ King
€100Termosmuki nimellä, ruskea – Rakastan sinua
€33- Useita valintoja
Kylpytakki, pyyhe & huonetuoksu, tummansininen
€115 GANT-rannekello kaiverruksella - Park Hill Day Date G121001
€240Viskilasi kaiverruksella
€27- Useita valintoja
Taskumatti nimellä – Hunting
€40 Viikonloppulaukku & toilettilaukku, konjakki
€131Puinen leikkuulauta kaiverruksella, pähkinä – BBQ King
€108Miesten pyjama & toilettilaukku nimellä, tummansininen/ruskea
€95GANT-rannekello kaiverruksella – Greenfield G202001
€301- Loppunut varastosta50% Alennus
Parranajosetti, 5-osainen, kromi
€65 €131 Viskilasi kaiverruksella – Sydän
€27Taskumatti nimellä – Rakastan sinua
€40Kokouskansio & termosmuki nimellä, ruskea
€70Veitsisetti Global G-2951138 kaiverruksella, 5 osaa
€382Puinen tarjoilulauta kaiverruksella, tammi – Hunting
€79GANT-rannekello kaiverruksella – Sussex 44, G166002
€250Esiliina nimellä – Lounge
€74Puinen tarjoilulauta kaiverruksella, pähkinä – Lounge
€88Punottu rannekoru nimellä – Yksirivinen punos
€53Tummanharmaa matkalaukku & konjakinruskea toilettilaukku nimellä – Lounge
€131Viskilasi kaiverruksella – Viskimitta
€27- Useita valintoja
Kylpytakki nimellä, hiekka – Kauno
€87 GANT-rannekello kaiverruksella - Park Hill Day-Date II, G121018
€270Puinen tarjoilulauta kaiverruksella, tammi – Lounge
€79Veitsisetti Global G-2538 kaiverruksella, 3 osaa
€241- Useita valintoja
Miesten termosmuki & avaimenperä
€53 Tuikkuteline nimellä, valkoinen – Lausahdus
€53Miesten matkalaukku & olkalaukku, tummansininen/ruskea
€181- Useita valintoja
Olutlasi kaiverruksella – Hunting
€30 BBQ-grillausvälineet kaiverruksella, 5 osaa – Lounge
€75- Useita valintoja
Pyyhkeet nimellä, 4 kpl
€98 Grilliaterimet nimellä, 12 osaa
€57Puinen leikkuulauta kaiverruksella, tammi – Rakastan sinua
€100Kylpytakki nimellä, tummansininen – Lounge
€87Putkikassi nimellä, musta – Lounge
€60GANT-rannekello kaiverruksella – Greenfield G202003
€301Miesten toilettilaukku nimellä, tummansininen – Isälle
€43- Useita valintoja
Esiliina – Hunting
€74 Punottu rannekoru nimellä – Tuplapunos
€53Viskilasi kaiverruksella – Rakastan sinua
€27- Useita valintoja
Kylpytakki nimellä, tummansininen – Kauno
€87 Viikonloppulaukku nimellä, musta – Lounge
€99- Loppunut varastostaUseita valintoja
Tarjoilualusta – isänpäivä
€87 Tuikkuteline nimellä, kullanvärinen – Lausahdus
€53Viikonloppulaukku, ruskea – Lounge
€99BBQ-grillausvälineet kaiverruksella puulaatikossa, 5 osaa
€75Olutlasi kaiverruksella – Lounge
€30Gantin rannekello kaiverruksella – Cleveland G132006
€260Punottu rannekoru nimellä – Leveä punos
€53- Useita valintoja
Viskilasi kaiverruksella – Hunting
€27 Miesten toilettilaukku nimellä, musta – Isälle
€43Puinen leikkuulauta kaiverruksella, pähkinä – Hunting
€108GANT-rannekello kaiverruksella – Cleveland G132003
€291- Useita valintoja
Lentolaukku, matkalaukkutägi & passikotelo – Lounge
€121 - Useita valintoja
Kylpytakki nimellä, hiekka – Lounge
€87 Kokoussetti nimellä, konjakinruskea
€70- Useita valintoja
Viskisetti kaiverruksella – Hunting
€160 Puinen tarjoilulauta kaiverruksella, pähkinä – Rakastan sinua
€88Termosmuki nimellä, musta
€33Putkikassi & toilettilaukku nimellä, tummansininen – Lounge
€90Watch Box Large Black - Rakastan sinua
€79- Useita valintoja
BBQ-grillausvälineet kaiverruksella, 5 osaa – Hunting
€75 GANT-rannekello kaiverruksella - Eastham G161006
€250Olutlasi kaiverruksella – Rakastan sinua
€30GANT-rannekello kaiverruksella - Cleveland G132004
€291Puinen leikkuulauta kaiverruksella, tammi – Lounge
€100Viikonloppulaukku & toilettilaukku nimellä, ruskea
€131GANT-rannekello kaiverruksella - Hammondsport G168004
€321Puinen tarjoilulauta kaiverruksella, pähkinä – Hunting
€88Puinen leikkuulauta kaiverruksella, tammi – Hunting
€100Viinilasi kaiverruksella - Sydän
€30Viikonloppulaukku, konjakki – Lounge
€99Lahjakortti
€15
Personoidut isänpäivälahjat
Rofa Designilta löydät laadukkaat lahjat isälle, papalle, bonusisälle, isäpuolelle ja puolisolle. Jokainen lahja viimeistellään haluamallasi nimellä, nimikirjaimilla, tai omalla tervehdykselläsi, mikä tekee lahjasta aidosti henkilökohtaisen ja ikimuistoisen.
Personoitu lahja kertoo lahjan saajalle, että olet nähnyt vaivaa juuri hänen ilahduttamisekseen. Tutustu huolella valittuun valikoimaamme ja löydä lahja, joka säilyy käytössä ja muistona vuosien ajan.
Millainen on hyvä lahja isälle?
Paras lahja isälle on sellainen, joka yhdistää käytännöllisyyden, laadun ja persoonallisuuden. Personoitu lahja erottuu tavallisesta lahjasta, sillä siihen voidaan lisätä nimi, tärkeä päivämäärä tai henkilökohtainen tervehdys. Näin lahjasta tulee ainutlaatuinen juuri saajalle.
Valikoimastamme löydät lahjoja kaikenlaisille isille – grillitarvikkeita grillauksen ystävälle, olutlaseja ja viskilaseja erilaisista juomista nauttiville, matkalaukkuja paljon matkustavalle, eläinaiheisia lahjoja luonnossa viihtyvälle tai tyylikkäitä asusteita arvostavalle miehelle. Monet tuotteistamme sopivat erinomaisesti myös lahjaksi papalle, bonusisälle, isäpuolelle tai avomiehelle.
Suosituimmat lahjat isälle
Löydät valikoimastamme runsaasti persoonallisia lahjaideoita isälle, jotka sopivat sekä isänpäiväksi että muihin juhlahetkiin.
Kaiverretut olutlasit, viskilasit ja viinilasit ovat ajattomia lahjoja, joihin voidaan lisätä nimi tai henkilökohtainen viesti. Ne tekevät yhteisistä juhlahetkistä entistäkin muistettavampia.
Henkilökohtaiset grillitarvikkeet ja grilliesiliinat ovat suosittuja lahjoja isälle, joka viihtyy grillin äärellä. Kaiverretut grillivälineet ja nimikoitu essu tekevät ruoanlaitosta entistäkin hauskempaa.
Kaiverrettu termosmuki kulkee mukana työpäivässä, automatkoilla ja retkillä. Se on käytännöllinen lahja miehelle, joka nauttii kahvista tai teestä myös liikkeellä ollessaan.
Tyylikkäät laukut, toilettilaukut ja matkalaukut brodeerauksella tai nimellä ovat laadukkaita lahjoja paljon matkustavalle isälle.
Kaiverrettavat GANT-rannekellot, korut ja muut laadukkaat asusteet ovat arvostettuja lahjoja, jotka säilyvät käytössä vuosien ajan ja muistuttavat tärkeästä hetkestä jokaisella käyttökerralla.
Lahjat isälle lapsilta
Lasten antama henkilökohtainen lahja on yksi arvostetuimmista isänpäivälahjoista. Kun lahjaan lisätään lasten nimet, yhteinen kuva tai lämmin tervehdys, siitä tulee muisto, joka säilyy isän mukana pitkään.
Suosittuja lahjoja lapsilta ovat esimerkiksi setti, jossa on kuvallinen avaimenperä ja termosmuki isälle tai putkikassi ja toilettilaukku. Kun lapset osallistuvat lahjan suunnitteluun, siitä tulee entistäkin merkityksellisempi.
Lahjat papalle, bonusisälle ja isäpuolelle
Isänpäivänä muistetaan usein myös muita tärkeitä miehiä elämässä. Persoonallinen lahja papalle, bonusisälle tai isäpuolelle on lämmin tapa osoittaa arvostusta ja kiittää yhteisistä hetkistä.
Monet tuotteistamme voidaan personoida juuri saajalle sopivalla nimellä tai viestillä. Näin lahjasta tulee ainutlaatuinen riippumatta siitä, kenelle se annetaan.
Laadukkaat lahjat nopealla toimituksella
Panostamme tuotteissamme sekä laatuun että kestävään muotoiluun. Kaikki personoidut lahjat viimeistellään huolellisesti nimikaiverruksella, -brodeerauksella tai -painatuksella valitsemastasi tuotteesta riippuen.
Useimmat tilaukset toimitetaan noin 4–5 arkipäivässä. Jos lahjalla on kiire, voit valita kassalla pikavalmistuksen, jolloin tilauksesi käsitellään samana päivänä, kun tilaus on tehty ennen klo 13.00.
Usein kysytyt kysymykset lahjoista isälle
Mitä antaa isänpäivälahjaksi?
Suosittuja isänpäivälahjoja ovat kaiverretut lasit, termosmukit, grillitarvikkeet, laukut, kellot, korut ja muut laadukkaat käyttöesineet. Personointi tekee lahjasta yksilöllisen ja ikimuistoisen.
Mikä on hyvä lahja isälle?
Hyvä lahja isälle on sellainen, joka sopii hänen kiinnostuksenkohteisiinsa ja jota hän käyttää pitkään. Personoitu lahja nimellä tai kaiverruksella tekee tavallisestakin käyttöesineestä erityisen.
Mikä on hyvä lahja miehelle, jolla on jo kaikkea?
Henkilökohtainen lahja on erinomainen valinta miehelle, jolla tuntuu jo olevan kaikkea. Kaiverrus tai brodeeraus tekee lahjasta ainutlaatuisen eikä samanlaista löydy keneltäkään muulta.
Voiko saman lahjan antaa myös papalle tai bonusisälle?
Kyllä. Monet lahjoistamme sopivat yhtä hyvin papalle, bonusisälle, isäpuolelle tai avomiehelle. Personointi viimeistelee lahjan juuri oikealle saajalle.
Tutustu valikoimaamme ja löydä persoonallinen lahja isälle, joka ilahduttaa vielä pitkään isänpäivän jälkeenkin. Lahjat kaikkiin tilaisuuksiin löydät Teemalahjat-kategoriastamme.



























































































































